Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Praktyki u Niemieckiego Partnera
 

W dniach 01.06.2014 - 07.06.2014 dziesięciu uczniów  ZS nr 1  uczestniczyło w praktykach gastronomicznych u Partnera Niemieckiego.  Uczniowie mieli okazję spędzić w Neubrandenburgu   tydzień czasu realizując program praktyki w wymiarze 8 godzin dziennie. Program praktyk obejmował zagadnienia z zakresu, barmaństwa, technik serwowania win, obsługi gości zgodnie z serwisem niemieckim i francuskim. Uczniowie  przygotowywali  potrawy, napoje i desery przy stoliku gościa zgodnie z zasadami serwisu angielskiego. Oprócz nauki zawodu w warunkach standardów europejskich, mieli okazję szlifować umiejętności językowe.
Miła atmosfera, ciekawe zajęcia prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów, atrakcyjnie spędzony czas wolny, szansa poznania bliżej obcej kultury - to tylko niektóre zalety praktyki, jakie wymieniali uczniowie po powrocie.
W opinii partnerów niemieckich nasza młodzież okazała się niezwykle zdolną, pracowitą i zmotywowaną grupą, wzorowo wywiązującą się z powierzonych zadań. Dzięki swemu zaangażowaniu zasłużyła na najwyższe uznanie trenerów i opiekunów.
Potwierdzeniem odbytej za granicą praktyki są certyfikaty, które uczniowie otrzymali od  niemieckiego organizatora praktyki zawodowej.
Wyjątkowe chwile z pobytu w Niemczech utrwaliliśmy na wielu fotografiach. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma wybranymi.
Wyjazd na praktyki kolejnej grupy zaplanowano na 21 czerwca 2014 r.

 

Wioleta Gabara