Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

Mikołajki na sportowo

Po raz 20- ty nauczyciele stanęli do sportowej walki z uczniami. Jubileuszowy mecz w piłkę siatkową odbył się 4 grudnia i dostarczył wielu emocji. Pierwszy set zdecydowanie wygrali uczniowie. W drugim szala zwycięstwa przechylała się na jedną i drugą stronę, drużyny zdobywały dwupunktową przewagę i zaraz ją traciły, ale w końcówce lepsi byli nauczyciele i to oni wygrali. O wyniku spotkania zadecydował trzeci set, w którym pełną kontrolę nad grą przejęli uczniowie. W tegorocznym meczu zwyciężyli uczniowie 2 : 1, ale chyba wszyscy dobrze się bawili. W przerwie meczu odpoczynek uprzyjemnił zespół taneczny. Zaprezentował układ choreograficzny na stepie, przygotowany przez panią prof. Alicję Żurek. Dla pasjonatów siatkówki odbył się ekspresowy konkurs wiedzy „Mistrzostwa Świata w siatkówce 2014”.  Wszyscy uczestnicy poprawnie odpowiedzieli na pytania i zdobyli specjalnie przygotowany „zestaw kibica”. Tradycyjnie już na zakończenie imprezy Pani Dyrektor Liliana Lipińska wraz z Mikołajem poczęstowała wszystkich zawodników  i organizatorów słodkimi upominkami.  Przez 20 lat prawie nic się nie zmieniło, nauczyciele ciągle tacy sami a i uczniowie ciągle mają po 17 lat