Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Najsprawniejsi walczyli o medale
w … I Mistrzostwach Naszej Szkoły
w BURPEES20 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w BURPEES. Pomysłodawcą ćwiczenia był Royal Huddelston Burpee z Uniwersytetu Columbia, amerykański fizjolog, który w latach 30-tych XX wieku opracował technikę, pozwalającą dokonać oceny sprawności fizycznej – zwinności, siły i koordynacji ruchowej. W 1940 r. R. H. Burpee obronił pracę doktorską, w której uwzględnił autorskie ww. ćwiczenie wydolnościowe. Już rok później burpees zyskało ogromną popularność jako test dla rekrutów do armii amerykańskiej, która włączyła się w działania militarne podczas II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego burpees stanowi element testów wydolnościowych wojsk NATO.
           Podążając śladem najsprawniejszych militarnych jednostek, po oficjalnym otwarciu mistrzostw przez Panią Dyrektor Lilianę Lipińską, nasi uczniowie podjęli wyzwanie i przystąpili do rywalizacji sportowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczestnicy wykonywali ćwiczenie przez 1 minutę, starając się uzyskać jak najwięcej powtórzeń. Zawodnicy wykazali, że jest to niezwykle wyczerpujące ćwiczenie, które wymaga nie tylko dużej sprawności fizycznej, ale i ogromnej determinacji do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i dyplomy, a miejsca na podium uhonorowane zostały medalami. Ponadto zawodnicy wzięli udział w losowaniu pieniężnego bonu upominkowego o wartości 50 zł. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 

KATEGORIA DZIEWCZĄT

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Liczba powtórzeń
wykonanych
w 1 minutę

Dogrywka
Liczba powtórzeń
wykonanych
w 0,5 minuty

I

Angelika Chrobak

II T

32

_

II

Anita Zaręba

II TE

27

_

III

Dominka Ignatowska

II TE

26

15

IV

Angelika Romańska

II T

26

14

V

Justyna Pionko

IV T

22

_

KATEGORIA CHŁOPCÓW

I

Kamil Kubiak

III TC

41

_

II

Michał Kołodziejczak

III TC

37

_

III

Piotr Pawlak

II T

31

_

IV

Jakub Przytulski

III LO

27

_

 

Dziękujemy kibicom za doping i sportową atmosferę zawodów. Do zobaczenia za rok.


Organizator: Alicja Gruszczyńska