Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

Święto sportu

Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegł w naszej szkole pod znakiem sportu. Przeprowadzono mistrzostwa szkoły w piłce nożnej chłopców, konkurs gry w bule dla drużyn mieszanych oraz konkurs rzutów osobistych w koszykówce wśród dziewcząt i chłopców. Do turnieju piłki nożnej przystąpiło 8 zespołów, które podzielono na 2 grupy. Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym". Zwycięzcy grup spotkali się w meczu finałowym (II TC z III TC). W normalnym czasie uzyskano remis, a w rzutach karnych lepsi okazali się uczniowie II TC i to oni zajęli I miejsce i zdobyli puchar Dyrektora szkoły. W konkursie gry bule wszystkich pokonała drużyna II TC w składzie: Aleksandra Machnio, Aleksandra Rudzińska i Natalia Pietrasiak, zaś w turnieju rzutów osobistych wśród dziewcząt zwyciężyła Iga Jagusińska z I LO, a wśród chłopców Karol Lisiuk z II ZSZ. Udział w zawodach sportowych wzięło około 120 uczniów.