Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

23 czerwca to data oficjalnego końca roku szkolnego. Pora odpocząć po wytężonym wysiłku i nabrać tchu przed nowymi wyzwaniami, które czekają nas od września. Dziesięciomiesięczne starania uwieńczyliśmy uroczystością, przygotowaną przez klasy drugie techników i poprowadzoną przez pierwszoklasitów: Karolinę Sobczyk i Mateusza Lewandowskiego. W kontekście wyników klasyfikacji znacząco zabrzmiały słowa Pani Dyrektor Liliany Lipińskiej, która mówiła o wartości nauki i roli książki.
Najpilniejsi i najaktywniejsi jak zawsze zostali wyróżnieni i nagrodzeni, a Panie i Pan Dyrektor wraz z wychowawcami i organizatorami konkursów, zawodów, różnych akcji oraz przedsięwzięć gratulowali im efektów pracy i zaangażowania w życie szkoły. Niedościgniony okazał się w tym roku Kajetan Ciołkiewicz z klasy II TE, który uzyskał średnią ocen 5,22. Najlepszy uczeń Zespołu Szkół nr 1 otrzymał również nagrodę, ufundowaną i wręczoną przez Panią Ilonę Rafalską, radną Sejmiku Województwa Łódzkiego i naczelnika Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych w zgierskim Starostwie Powiatowym, a także nagrodę Stowarzyszenia Profesjonalni XXI wieku, przekazaną przez Panią Ewę Kawczyńską. Natomiast Pan Jarosław Pietrzak, radny miasta i - jak się okazało - absolwent naszej szkoły, wręczył nagrody, które za aktywność sportową otrzymali Natalia Smelka (III T) i Kamil Andrysiak (III TC).
Podziękowania za całoroczną współpracę i przychylność dla inicjatyw młodzieży, złożone na ręce Pani Dyrektor w imieniu Samorządu Uczniowskiego przez Jacka Graczyka z I T, podkreśliły podsumowujący charakter uroczystości, a powtarzane wielokrotnie tego dnia życzenia udanego wypoczynku przypominały raz po raz, że za parę chwil rozpocznie się ulubiony okres każdego ucznia. Jednak niektórzy muszą jeszcze zmierzyć się z egzaminami zawodowymi, a tegorocznym absolwentom nie zabraknie emocji podczas odbierania świadectw maturalnych. Mamy nadzieję, że wyniki będą satysfakcjonujące i umożliwią realizację marzeń i planów.
Za egzaminowanych - w minionych tygodniach i w najbliższych dniach - trzymamy kciuki, a wszystkim życzymy słonecznych, radosnych, beztroskich, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia za dwa miesiące!

 

fotorelacja Krystiana Sereja