Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Konkurs Wiedzy Turystycznej
Turystyczne ABC…

 

 

 

 

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu Szkolnego Konkursu Turystyczne ABC…, 16 stycznia wzięli udział w potyczkach konkursowych, zmagając się z zawiłościami świata podróży.
Konkurs składał się z trzech zadań. Pierwsze z nich polegało na rozpoznawaniu obiektów turystycznych, podzielonych na różne kategorie, np. zamki i pałace, miejsca pielgrzymkowe czy style w architekturze. W drugiej części uczniowie, wykorzystując aplikację edukacyjną, rozwiązywali interaktywny quiz wiedzy turystycznej. Ostatni etap polegał na przedstawieniu wybranej przez siebie destynacji turystycznej i zachęceniu do odwiedzenia prezentowanego miejsca. Uczestnicy konkursu bez wątpienia pokazali, że świat ma wiele do zaoferowania. Wśród przedstawianych miejsc znalazły się zachwycające miasta europejskie, jak Barcelona, Rzym czy Paryż, ale także kraina ognia i lodu – Islandia, kwitnąca wiśnią Japonia, rajskie Malediwy, czy pachnący przyprawami, egzotyczny Zanzibar.
Siedmioro uczniów, wyłonionych w I etapie konkursu spośród dwudziestu czterech uczestników, z zacięciem walczyło o prestiżowe pierwsze miejsce ostatniego II etapu.  Laureatami zostali:

Weronika Zakrzewska (II T) – I miejsce
Zuzanna Pabich (II T) – II miejsce
Anna Jastrzębowska (IV T) – III miejsce

Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że konkurs dał Wam nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej, ale także jeszcze bardziej zachęcił do poznawania dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Polski oraz całego świata.

 


Violetta Nawrot, Krzysztof Stusek, Lidia Zaborowska