Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Wigilia 2017

 

 

 

 

W piątek, 22 grudnia 2017r., w naszej szkole przeżywaliśmy spotkania wigilijne – w klasach łamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, kosztowaliśmy świątecznych potraw, a potem udaliśmy się do sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka, przygotowane przez młodzież z klas pierwszych i drugich pod kierunkiem p. Doroty Awgul, p. Karoliny Grabowskiej, odpowiedzialnej za muzyczną stronę widowiska, oraz czuwającego nad całością ks. Adama Dolaty – pomysłodawcy scenariusza i koordynatora przygotowań młodzieży.
Nie były to jasełka tradycyjne, a bardziej współczesne – przed żłóbkiem Jezusa pojawili się m. in. policjant, biznesmeni, nauczyciel czy raperzy. Przedstawienie pokazało podejście ludzi żyjących w obecnych czasach do Jezusa i świąt Bożego Narodzenia. Jedni w ogóle nie zwracają na to uwagi, inni podchodzą do rzeczy poważnie, a jeszcze inni z Nowo Narodzonym chcieliby tylko załatwić jakiś interes. Ważne jest jednak, byśmy pamiętali zarówno o sprawach duchowych, jak i tych doczesnych, ale podczas świąt skupili się przede wszystkim na przychodzącym na świat Zbawicielu świata.
Po skończonej części artystycznej księża złożyli uczestnikom życzenia świąteczno-noworoczne, a na koniec spotkania wszystkiego dobrego życzyła nam pani dyrektor Liliana Lipińska, która każdemu z aktorów, chórzystek i dźwiękowców wręczyła po słodkim upominku.
Szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się uczennicom śpiewającym kolędy, realizatorom dźwięku, a zwłaszcza aktorom: Magdalenie Jóźwiak, Kacprowi Grefkowiczowi, Faustynie Kabacińskiej i Dawidowi Radzikowskiemu z klasy I TU; Mateuszowi Domańskiemu, Dominice Szymańskiej, Jakubowi Skowronowi, Marcinowi Stolarzowi i Natalii Jóźwiak z I TCT; Filipowi Banasiakowi, Julii Jankowskiej, Zuzannie Pabich, Michałowi Walczakowi z II T; Anthony'emu Jamesowi Davisowi, Dawidowi Włodarskiemu z II TC oraz Elżbiecie Dziubie z klasy II LO.


ks. Adam Dolata