Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Dni otwarte w łódzkim andel’s by Vienna House

 

 

 

 

26 lutego nasza szkoła wzięła udział w Open School Day, zorganizowanym już po raz kolejny przez andel’s by Vienna House w Łodzi we współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Zawodowego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Celem targów było zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych z ofertami edukacyjnymi szkół, kształcących w kierunkach hotelarskich, turystycznych i gastronomicznych.
Podczas imprezy uczniowie mieli możliwość obejrzenia luksusowego hotelu, jakim jest andel’s, mieszczący się w budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego. Reprezentanci poszczególnych działów udzielali informacji na temat ich codziennej pracy. Przedstawiali kompetencje zawodowe recepcjonisty, kucharza, koordynatora bankietów i innych. Można było także podziwiać pokazy gotowania oraz barmańskie.
Na tle multimedialnej prezentacji o kierunkach kształcenia i sukcesach „Cezaka” uczniowie z klas II TH (hotelarz) oraz II i III TUG (gastronomia) promowali naszą szkołę, rozdając ulotki i odpowiadając na liczne pytania gimnazjalistów. Przygotowaliśmy również propozycję wiosennej dekoracji stołu. Odwiedzający nas goście mogli spróbować wykonanych przez naszych uczniów ciasteczek. Uczniowie „Cezaka” mistrzowsko zaprezentowali obsługę synchroniczną, a także wykonali pokaz flambirowania naleśników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się popisy dekoracyjnego składania ręczników, które ma swoje korzenie w japońskiej technice orgiami, a dziś jest ważnym elementem wystroju pokoju hotelowego. Były więc słonie, żółwie i inne ręcznikowe fantazje.
Uczennice z klasy II TH wzięły udział w konkursie na aranżację jednostki mieszkalnej i wygrały nagrody ufundowane przez hotel andel’s. Gratulujemy!
Nasze stoisko z pewnością wzbudziło zainteresowanie. Mamy nadzieję, że wśród gimnazjalistów odwiedzających andel’s Hotel Łódź znaleźli się przyszli uczniowie naszej szkoły. Dziękujemy p. Violetcie Pietrzykowskiej za pomoc w przygotowaniu ciastek.Violetta Nawrot, Sylwia Karlikowska, Marta Ohde