Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

IV mistrzostwa ZS nr 1 w Zgierzu w wyciskaniu sztangi leżąc

11 kwietnia 2018 r. odbyły się kolejne mistrzostwa naszej szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc. Po oficjalnym rozpoczęciu rozgrywek przez Pana Dyrektora Piotra Matusiaka zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Pasja, wysoki poziom wytrenowania oraz determinacja do osiągnięcia jak najlepszego wyniku to cechy, które charakteryzowały zawodników, walczących o tytuł mistrzowski. Po raz pierwszy utworzyliśmy kategorię dziewcząt, w której to mistrzynią szkoły została Weronika Urbaniak z klasy II TH. Złoty medal w kategorii chłopców oraz tytuł mistrza ZS nr 1 wywalczył Kamil Andrysiak z klasy IV TC, tytuł wicemistrza szkoły przypadł Adrianowi Banaszewskiemu z klasy I TEH, a brązowy medal zdobył Tomasz Kucharski z klasy II TUG. W kategorii „najlepsza technika wyciskania leżąc” zwyciężył Adrian Witczak z klasy III TC, za co otrzymał puchar. Ponadto wśród zawodników rozlosowano pieniężny bon upominkowy do CH Manufaktura, ufundowany przez Panią Dyrektor Lilianę Lipińską. W zawodach wystartowali również nauczyciele naszej szkoły, Pani Prof. Alicja Gruszczyńska oraz Pan Prof. Marcin Gruszczyński, którzy pokazali, że sporty siłowe można uprawiać w każdym wieku. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: