Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

XI Powiatowe Targi Edukacyjne

 

 

 

 

10 kwietnia w hali MOSiR w Zgierzu gimnazjaliści i tegoroczni maturzyści mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, uczelni wyższych oraz placówek oświatowych z terenu powiatu zgierskiego. Każdy z dwudziestu wystawców starał się w ciekawy sposób zaprezentować swoją szkołę i zainteresować odwiedzających.
Uczniowie „Cezaka” zapoznawali gimnazjalistów z profilami kształcenia szkoły, przedstawiali nasze osiągnięcia, opowiadali o wydarzeniach i akcjach, odbywających się w naszej placówce, rozdawali ulotki, a także częstowali mazurkami, upieczonymi przez kolegów z klas gastronomicznych. Zainteresowanie zwiedzających wzbudził pokaz przykładowych umiejętności, które można zdobyć w technikum, w klasach: hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej i kelnerskiej. Było więc: flambirowanie naleśników, dekoracyjne składanie ręczników, meldowanie się w hotelu, synchroniczna obsługa kelnerska oraz korzystanie z usług przewodnika turystycznego. Bardzo interesująco wypadł pokaz zawodów, wykonany przez uczniów w rytm muzyki. Zaprezentowaliśmy również prace graficzne naszych podopiecznych, promując w ten sposób zawód technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Rozdawaliśmy ulotki, zachęcające przyszłych techników ekonomistów i techników handlowców. Atrakcyjnie opowiadaliśmy o naszym liceum ogólnokształcącym z oddziałem integracyjnym o profilu socjalno-ratowniczym oraz o nowych kierunkach w branżowej szkole I stopnia: technik kelner i cukiernik.
Tradycją targów edukacyjnych są nagrody, ufundowane przez Starostę Zgierskiego. Jak co roku wróciliśmy z trofeum – miniwieżą.
Dziękujemy wszystkim uczniom „Cezaka”, biorącym udział w targach. Mamy nadzieję, że rozmowa z uczniami, którzy promowali naszą szkołę, okaże się najlepszą reklamą Zespołu Szkół nr 1.M. Ohde, S. Karlikowska, V. Nawrot, A. Gruszczyńska