Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Jak założyć i prowadzić własną firmę – szkolenie w ramach doradztwa zawodowego w klasie II LO

W piątek, 10 listopada, odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów klasy II LO w ramach klasowego planu doradztwa zawodowego.  Własna działalność jako forma zarobkowania i samorealizacji – to temat szkolenia, które z ogromnym zaangażowaniem, energią i wspaniałym podejściem do młodzieży poprowadziła Pani Aneta Żukowska, specjalistka ds. księgowości, wykładowca, Przewodnicząca Rady Rodziców, a prywatnie mama ucznia naszej klasy.
Wspólnie omówiliśmy plusy i minusy prowadzenia własnej firmy, szukaliśmy pomysłu na biznes, poznaliśmy podstawy biznesplanu i omówiliśmy procedurę zakładania firmy krok po kroku. Różne formy i metody pracy (burza mózgów, praca w grupach, warsztaty kreatywności) oraz profesjonalna prezentacja sprawiły, że czas przeznaczony na zajęcia minął szybko, ale żeby wiadomości pozostały na długo, każdy uczestnik otrzymał materiały szkoleniowe oraz płytę CD, do których w razie potrzeby będzie mógł zajrzeć. Profesjonalizm, optymizm i empatia Pani Żukowskiej oraz ogromne zainteresowanie młodzieży tematyką samozatrudnienia spowodowały, że już umówiliśmy się na kolejne szkolenie.  

Dziękujemy!Uczniowie klasy II LO, Dorota Karolak, Wioleta Gabara