Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Wigilijny koncert kolęd

 

 

 

 

21 grudnia, tuż przed świętami, spotkaliśmy się w naszej szkolnej rodzinie, aby podzielić się opłatkiem, złożyć serdeczne życzenia i pobyć przez chwilę razem przy wspólnym stole.
Dzień rozpoczął się od spotkań w klasach. Wszyscy, odświętnie ubrani, starali się stworzyć wyjątkową atmosferę. Nie zabrakło pachnących wypieków, wigilijnych potraw i prezentów.
O godzinie 10.30 w sali gimnastycznej odbył się koncert kolęd, przygotowany przez chór szkolny pod kierownictwem pani prof. Karoliny Kurczewskiej. Wykonywane utwory miały różnorodny charakter, odnosiły się do przebogatej bożonarodzeniowej tradycji i historii.
Między poszczególnymi, bardzo klimatycznymi, wykonaniami mogliśmy usłyszeć kilka słów o pochodzeniu każdej z kolęd oraz o zwyczajach świątecznych. Konferansjerami byli uczniowie klas pierwszych: Paulina Rzeszutek (I TUG) i Gabriel Wasilewski (I TEC).
Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, życzeniami pani dyrektor Liliany Lipińskiej oraz ciepłymi podziękowaniami od naszych wyjątkowych Gości – emerytowanych Nauczycieli, którzy, jak co roku, dołączyli do naszej wielopokoleniowej rodziny.
Serdeczne, naturalne i pełne ciepła spotkanie nie tylko jeszcze bardziej zintegrowało społeczność szkolną, ale też stało się doskonałym wstępem do rodzinnego świętowania.
Organizatorami uroczystości byli: prof. Karolina Kurczewska – chór, ks. Adam Dolata, wychowawcy klas pierwszych: prof. Marta Ohde (I T), prof. Dorota Awgul (I LO), prof. Joanna Wesołowska (I TEC) i prof. Sebastian Kozicki ( I TUG) – wraz ze swymi podopiecznymi z poszczególnych klas, prof. Małgorzata Matusiak – zdjęcia. Dziękujemy!Organizatorzy