Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

XII Powiatowe Targi Edukacyjne

 

 

 

 

2 kwietnia kilkuset gimnazjalistów i uczniów ostatnich klas szkół podstawowych przybyło do hali zgierskiego MOSiR-u na XII Powiatowe Targi Edukacyjne, by zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkół średnich z terenu powiatu zgierskiego. Każdy z  wystawców starał się w ciekawy sposób zaprezentować swoją placówkę i zainteresować odwiedzających.
Nie zabrakło i nas. Uczniowie „Cezaka” zapoznawali młodszych kolegów z profilami kształcenia w naszej szkole, opowiadali o naszych osiągnięciach, uchylali rąbka tajemnicy o tym, co dzieje się w Zespole szkół nr 1, rozdawali ulotki, a także częstowali ciasteczkami, które zostały upieczone przez kolegów z klas gastronomicznych pod okiem p. prof. Violetty Pietrzykowskiej. Zainteresowanie zwiedzających wzbudził pokaz przykładowych umiejętności, które można zdobyć w technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych, czyli flambiorwania naleśników, przygotowanego przez p. prof. Sylwię Karlikowską. Na tle prezentacji multimedialnej opowiadaliśmy o wszystkich cezakowskich zawodach w technikach, staraliśmy się zaprezentować umiejętności, które można wykształcić w poszczególnych klasach. Nie omieszkaliśmy również wspomnieć o naszym liceum ogólnokształcącym z oddziałem integracyjnym o profilu społeczno-ratowniczym oraz o nowych kierunkach –  technikum reklamy oraz fotografii i multimediów.
Na tegorocznych targach zadebiutowała kampania pod hasłem UCZ SIĘ W ZGIERZU!, promująca zgierskie szkoły powiatowe. Akcja współorganizowana jest przez naszą szkołę. Na stoiskach ZS nr 1 im. J. St. Cezaka, ZSO im. Staszica oraz ZZSP im. Jana Pawła II można było odnaleźć ulotki, zachęcające do podjęcia nauki w rodzinnym mieście – Zgierzu.
Tradycją targów edukacyjnych jest wybór najciekawiej zaprezentowanej szkoły. Jesteśmy dumni, bo głosujący bardzo wysoko ocenili Zespół Szkół nr 1, przyznając nam w konkursie stoisk Nagrodę II stopnia! Z rąk Starosty Zgierskiego Pana Bogdana Jaroty oraz Członka Zarządu Powiatu Zgierskiego Pana Adama Świniucha otrzymaliśmy nagrodę tegorocznej edycji targów – zestaw muzyczny SONY!
Dziękujemy wszystkim uczniom „Cezaka”, biorącym udział w targach. Mamy nadzieję, że rozmowa z uczniami, którzy promowali naszą szkołę, okaże się najlepszą reklamą Zespołu Szkół nr 1.Organizatorzy: Violetta Nawrot, Marta Ohde, Joanna Wesołowska