Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Konkurs Wiedzy Turystycznej
Turystyczne ABC…

 

 

 

 

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu Szkolnego Konkursu Turystyczne ABC…, 22 maja wzięli udział w potyczkach konkursowych, zmagając się z zawiłościami świata podróży.
Konkurs składał się z trzech zadań. Pierwsze z nich polegało na rozpoznawaniu obiektów turystycznych, podzielonych na różne kategorie, np. kultury i religie świata, atrakcje turystyczne województwa łódzkiego, turystyczne hity czy style w architekturze. W drugiej części uczniowie rozwiązywali interaktywny quiz wiedzy turystycznej, wykorzystując aplikację edukacyjną. Ostatni etap polegał na przedstawieniu wybranej przez siebie destynacji turystycznej i zachęceniu do odwiedzenia prezentowanego miejsca. Uczestnicy konkursu bez wątpienia pokazali, że świat ma wiele do zaoferowania. Wśród opisanych miejsc znalazły się: nasz rodzimy przepiękny Zamość, nazywany perłą renesansu, szkocki Edynburg – kamienny gród o wyjątkowej urodzie, paryski park rozrywki Disneyland, a także Sri Lanka, zachwycająca kulturą Dalekiego Wschodu, oraz imponujący Wietnam z magiczną przyrodą i buddyjskimi świątyniami.
Sześcioro uczniów, wyłonionych w I etapie konkursu spośród dziewiętnastu uczestników, z zacięciem walczyło o prestiżowe pierwsze miejsce ostatniego, II etapu.  Laureatami zostali:


Zuzanna Pabich (III T) – I miejsce
Mateusz Słowiński (II T) – II miejsce
Weronika Zakrzewska (III T) – III miejsce

 

Gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że konkurs nie tylko dał Wam możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności, potrzebnych do pracy w branży turystycznej, ale także jeszcze bardziej zachęcił do poznawania dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Polski oraz całego świata.Violetta Nawrot, Krzysztof Stusek