Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Bolesław Prus dobrze znany

 

 

 

 

Z radością informujemy, że dwuosobowa drużyna z naszej szkoły – Partycja Marciniak (III TH) i Kacper Firkowski (III T)zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych, który odbył się 28 maja 2019 r. w filii nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.
Konkurs organizowany jest od 2006 roku i ma za zadanie popularyzowanie sylwetek patronów szkół średnich powiatu zgierskiego. W tym roku dołączyła kolejna placówka, a mianowicie Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa. Właśnie autora Lalki dotyczyły tegoroczne zmagania.
Zadaniem uczestników było zapoznanie się z życiem i twórczością znanego pisarza oraz z historią zgierskiej biblioteki.
Reprezentanci ZS nr 1 wykazali się dużą wiedzą i godnie reprezentowali naszą szkołę. Po ogłoszeniu wyników części ustnej i pisemnej ostatecznie uplasowali się na drugiej pozycji. Nagrody ufundowali Starosta Zgierski i Prezydent Miasta Zgierza.
Dodatkową atrakcją dla uczestników i ich opiekunów jest wycieczka do Warszawy śladami patrona – Bolesława Prusa. Gratulujemy zwycięzcom!Opiekunki drużyny: Renata Ornowska i Joanna Wesołowska