Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Narodowe Czytanie 2018

 

 

 

 

8 września – w sobotę – grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Narodowym Czytaniu Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. To już szósta edycja, odbywająca się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku miała wyjątkowy charakter, gdyż jest to rok 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Zaproponowano więc lekturę, która przybliża rodakom klimat sprzed stu lat i niełatwe problemy odradzającego się państwa.
Narodowe Czytanie w Zgierzu, organizowane przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Prusa, odbyło się w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy.
Wybrane fragmenty powieści czytali przedstawiciele lokalnych władz, znani zgierzanie, a także nauczyciele i uczniowie. Do tego zacnego grona dołączyli nasi uczniowie: Natalia Pietrasiak, Natalia Lisowska, Zuzanna Pabich i Jacek Graczyk, a kilkunastu innych uczniów uczestniczyło w wydarzeniu, poznając nie tylko fragmenty tego wyjątkowego dzieła , ale również słuchając koncertu pieśni i piosenek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Wśród wykonawców znalazły się nasze absolwentki: A. Jóźwiak i W. Cywińska. Niewątpliwie dodatkową atrakcją były inscenizacje fragmentów Przedwiośnia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.
Spotkanie było ważnym wydarzeniem kulturalnym w Zgierzu i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w tą literacką przygodę.Organizatorki: Agata Tołłoczko i Joanna Wesołowska