Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Nowy rok szkolny rozpoczęty!Nieco dłuższe, bo trwające aż do 2 września, wakacje za nami. Wypoczęci i zadowoleni, ruszamy pełną parą! Czas pokaże, jakie wyzwania przyniesie rozpoczęty właśnie rok szkolny, my w każdym razie wkraczamy w niego z optymizmem i energią. Witamy w progach Zespołu Szkół nr 1 pierwszoklasistów i ich zadomowionych starszych kolegów. Oficjalnie uczyniła to Pani Dyrektor Liliana Lipińska podczas uroczystości inauguracyjnej.
Pani Dyrektor zwróciła uwagę na konieczność wspólnej troski o stan szkoły. Pamiętajmy, że wygląd miejsca, w którym spędzamy tyle czasu, zależy od każdego z nas. Jedynie dzięki indywidualnej dojrzałości i odpowiedzialności pięknym budynkiem szkoły będą cieszyć się nie tylko jej obecni uczniowie, ale i kolejne roczniki wychowanków „Cezaka”. A powodów do dumy nie zabraknie tym bardziej, że przed nami wielkie przedsięwzięcie – wyczekiwany remont sali gimnastycznej. Aktualnie trwają również prace, związane z montażem nowej poręczy ze specjalistyczną platformą dla osób niepełnosprawnych. Do czasu ich zakończenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania ze schodów! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i czujmy się bezpiecznie w szkole. Ułatwi nam to zmodernizowany w czasie dwóch ostatnich miesięcy system monitoringu, uzupełniony o nowe kamery.
Podczas uroczystości głos zabrał również Pan Dyrektor Piotr Matusiak, który poświęcił kilka słów kwestiom organizacyjnym.
Po krótkich spotkaniach z wychowawcami rozeszliśmy się, by jeszcze w na wpół wakacyjnych nastrojach korzystać z pięknego popołudnia. A od wtorku nie pozostało nic więcej, jak przystąpić do pracy! Niech dla każdego to będzie dobry rok, pełen sukcesów i radości. Powodzenia!