Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Pierwsza w tym roku szkolnym bardzo udana akcja krwiodawstwa. Pobrano około 12 litrów krwi!

 

 

 

 

 

 

Oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata.
Jan Paweł II

 

W czwartek, 20 września, w budynku naszej szkoły odbyła się akcja poboru krwi. Na nasz apel odpowiedziało ponad  30 osób. Z 27 dokonanych pobrań uzyskaliśmy ok. 12 litrów pełnej krwi.
Akcja poprzedzona była prelekcją na temat Zostań honorowym dawcą krwi. Wykład na ten temat wygłosiła pani mgr Małgorzata Kosieradzka, specjalistka do spraw organizacji honorowego krwiodawstwa. W spotkaniu brała udział młodzież klas trzecich, która dowiedziała się, jak cennym lekiem jest krew, jak przebiega proces jej oddania oraz jakie są wymagania i przeciwwskazania, aby zostać honorowym dawcą krwi.   
Zainteresowanie młodzieży i efekty akcji pokazują ogromną potrzebę i chęć oddawania krwi przez naszych uczniów. Wszystkim, którzy zechcieli się podzielić darem swego serca, w imieniu SK PCK składamy serdeczne podziękowania, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych akcjach. Najbliższa zaplanowana jest już na 13 grudnia. Zapraszamy!

Uwaga! Nagroda dla Krwiodawcy!
Spośród wszystkich oddających krew podczas pierwszej tegorocznej akcji została wylosowana jedna osoba, która otrzyma od nas nagrodę niespodziankę. Po odbiór nagrody do Pani Wiolety Gabary zapraszamy uczennicę klasy  IV TE  Paulinę Frątczak.