Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Wciąż w naszej pamięci…

 

 

 

 

Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych i Zaduszkami Samorząd Uczniowski wybrał się na Stary Cmentarz przy ul. Piotra Skargi, by uporządkować grób Patrona naszej szkoły i odwiedzić mogiły osób, związanych z jej historią. 30 października, przy pięknej pogodzie, młodzież grabiła liście, myła pomniki, położyła kwiaty i zapaliła znicze na grobach Jakuba Stefana Cezaka i jego żony Leonii Favier-Cezak. Zatrzymaliśmy się również przy grobie Pani Reginy Dobrowolskiej, która większość życia poświęciła pracy w naszej szkole.
Natomiast 2 listopada tradycyjnie już włączyliśmy się w akcję zbierania funduszy na renowację zabytkowych nagrobków oraz zapomnianych mogił osób zasłużonych dla naszego miasta, organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Zgierza. Tym razem na cmentarzu przy ulicy Spacerowej kwestowali z puszkami licznie przybyli uczniowie klasy I LO.


Opiekun: Dorota Awgul