Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny
GEO-PLANETA

 

 

 

 

21 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEO-PLANETA. Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego.
Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów z klas IV TE i IV T. Test konkursowy składał się z dwóch części. Materiałem źródłowym była mapa turystyczna, z wykorzystaniem której należało wykonać szereg zadań. Pozostałe zagadnienia dotyczyły znajomości geografii Polski i świata. W drugiej, opisowej, części trzeba było przedstawić wybrany region turystyczny.
Karty z odpowiedziami zostały wysłane do ogólnopolskiego organizatora konkursu w Warszawie. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone do 31 marca 2019 roku.
Udział w konkursie to nie tylko sprawdzian umiejętności, ale także możliwość rozwijania zainteresowań i umiejętności geograficznych.


Violetta Nawrot