Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny 2018 rozstrzygnięty!

 

 

 

 

13 grudnia, ale nie w piątek, prawie trzydzieścioro śmiałków podjęło się nie lada wyzwania, czyli napisania dyktanda, najeżonego podchwytliwymi przykładami. Poprawność zapisu, jak się okazuje, nie jest sprawą oczywistą, dlatego też cieszymy się, że są chętni, którzy nie boją się zmagań z zawiłościami polskiej ortografii. Wielu uczestników pamięta wybrane zasady pisowni, ale większość „dała się złapać” na opisywane w świątecznym tekście ekstraokazje, hiperpromocje i niby-obniżki. Co ciekawe, nikomu nie udało się poprawnie zapisać w odmianie słowa iPhone, choć wielu z nas nie rozstaje się z tym urządzeniem.
Z ogromną radością zawiadamiamy, że najlepiej w Szkolnym Konkursie Ortograficznym 2018 wypadły: Natalia Guzek z klasy II TU (I miejsce) oraz Zuzanna Kosior, uczennica klasy IV TC (II miejsce). Obie zwyciężczynie będą reprezentowały nasza szkołę podczas konkursu powiatowego. Gratulujemy!
Już teraz zachęcamy wszystkich do przyglądania się pisowni i przygotowywania się do przyszłorocznego konkursu, a tymczasem zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do swych polonistek, aby zobaczyć i omówić napisane przez siebie dyktanda.
Dziękujemy autorkom zdjęć – Klaudii Piestrzeniewicz (II TCT) i Julce Witczak (II LO).Joanna Wesołowska i Anna Woźniak