Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Wakacje, znowu są wakacje!

 

 

 

 

Jakkolwiek zawsze z utęsknieniem wyglądamy ostatniego dnia zajęć, to tym razem wszyscy odetchnęliśmy wyjątkowo głęboko, gdy ten eksperymentalny czas dobiegł końca. Pożegnaliśmy się tak, jak widywaliśmy się przez ostatnie miesiące, i tak, jak odbyło się kwietniowe zakończenie roku dla klas maturalnych – zdalnie. Tradycyjnie usłyszeliśmy podsumowanie wyników klasyfikacji – najlepsze pod względem uzyskanej średniej ocen okazały się klasy: II TEC (3,72), I LOp (3,68) i III TCT (3,67), zaś najwyższą frekwencją wykazali się uczniowie z oddziałów: I LOp (92,1 %), I TCp (90,7 %) oraz I TUG/TEp (90,2 %).


Panie Dyrektor złożyły gratulacje najlepszym uczniom – niedoścignieni pozostali Maciek Palczewski  (II TEC) ze średnią 5,18 i Ania Leszczak (I TEGg) – 5,16, ale świetne rezultaty osiągnęli również:  Oliwia Maniakowska (I LOp), Klaudia Stencel (I TEGg), Wiktoria Kmieciak (I TGEp), Natalia Jóźwiak (III TCT), Magdalena Stencel (I TGEp), Emilia Bratek (II LO), Daria Grzelak (I TEGg), Małgorzata Jędrzejczak (I TEGg), Julia Ostrowska (III TCT), Natalia Rzeźniczak (I LOp), Anna Jakubczyk (II TEC), Natalia Leszczyńska (I LOp), Julia Kacprzak (I TEGg), a także: Urszula Piekarska (III TEH), Wiktoria Paczkowska (I Tg), Marta Marczewska (II T) i Maria Gawlik (III Bk). Na wyróżnienie zasłużyli też uczestnicy konkursów przedmiotowych i uczniowie, angażujący się w pracę na rzecz szkoły.


W obecnej niecodziennej sytuacji jednym z punktów programu stały się wskazówki organizacyjne, dotyczące odbioru świadectw, oraz zalecenia w kwestii bezpieczeństwa. Pani Dyrektor Liliana Lipińska przypomniała, że rozpoczynający się właśnie czas odpoczynku wymaga jeszcze większej niż zwykle dbałości o bezpieczeństwo, zarówno podczas wycieczek, wędrówek i pobytu z dala od domu, jak i na co dzień – wciąż obowiązują nas wymogi sanitarne, takie jak: dystans społeczny, noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i miejscach zatłoczonych czy dezynfekcja rąk. Nie można zapominać również o zdrowym odżywianiu się i prowadzeniu higienicznego trybu życia.


To zakończenie roku niewiele różniło się od wszystkich poprzednich strukturą, a jednak było od nich tak inne – zabrakło uścisków dłoni, bliskości przyjaciół, radosnych pogawędek na szkolnym korytarzu. Chociaż współczesna technologia oferuje wiele możliwości kontaktu, trudno nie zatęsknić za bezpośrednim spotkaniem z drugim człowiekiem. Chyba każdy z nas ma nadzieję, że normalność sprzed pandemii wróci już od września – życzmy sobie tego nawzajem równie gorąco, jak wakacyjnego odpoczynku, pięknej pogody i zdrowia.


Dbajcie o siebie, unikajcie zagrożeń, bądźcie odpowiedzialni – również za innych. Do zobaczenia za dwa miesiące!