Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

 

 

 

 

Koniec roku szkolnego to dobry czas na podsumowanie naszej działalności. Niestety, Covid-19 uniemożliwił nam realizację wielu pomysłów w drugim semestrze, ale za to pierwszy obfitował w różne działania.
Na początku roku przeprowadziliśmy wybory do SU. Po kampanii, która trwała ponad tydzień, przewodniczącym szkoły został Jacek Graczyk z klasy IV T.
Członkowie SU z klasy III TCT zajmowali się prowadzeniem szkolnych mediów społecznościowych.
Braliśmy udział w obchodach 100-lecia szkoły, posadziliśmy z tej okazji dąb, który, miejmy nadzieję, będzie rósł w tym miejscu długo po tym, jak my stąd odejdziemy.
Braliśmy udział w wielu akcjach charytatywnych, takich jak: Świąteczna Paczka, Kiermasz Świąteczny, Góra Grosza (dla młodzieży wychowującej się poza swoją rodziną), Pomóż i Ty (dla osób niewidomych). Rozpoczęliśmy również organizację zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt, ale, niestety, kwarantanna nie pozwoliła nam jej dokończyć – przekładamy finał na przyszły rok.
Zorganizowaliśmy konkurs na najciekawsze przebranie na Halloween oraz pocztę walentynkową, dzięki której wielu uczniów dostało mnóstwo ciepłych słów sympatii i miłości. Podczas obu świąt szkoła została udekorowana, aby wszyscy poczuli ich nastrój .
We współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Zgierza został zorganizowany konkurs na najbardziej lubianego nauczyciela, a na Święto Edukacji Narodowej wręczyliśmy naszym pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły upominki, aby podziękować im za ich trud, włożony w naszą edukację i wychowanie.
Na koniec poparliśmy kandydatury najlepszych uczniów naszej szkoły do stypendium Prezesa Rady Ministrów. W tym roku są to czterej uczniowie, po jednym z każdego typu szkoły.
Życzymy Wam wspaniałych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.  Do zobaczenia we wrześniu!

 


Samorząd Uczniowski