Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

WORLD TRAVEL SHOW 2019 MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE

 

 

 

 

18 października odbyła się wycieczka przedmiotowa dla uczniów klas technikum obsługi turystycznej (I - IV). Odwiedziliśmy największe w Polsce międzynarodowe targi turystyczne – World Travel Show w Nadarzynie, podczas których odbyliśmy błyskawiczną podróż dookoła świata. Jest to jedno z głównych wydarzeń targowych branży turystycznej w Polsce. Krajem partnerskim tegorocznej edycji były Indie, a partnerem krajowym – województwo łódzkie, które właśnie obchodzi 100-lecie powstania. W przestrzeni targowej prezentowały się atrakcyjne turystycznie państwa, regiony i miasta z całego świata. Wśród wystawców byli przedstawiciele większości regionów naszego kraju, a także goście z zagranicy, m. in. z Hiszpanii, Gruzji, Tajlandii, Argentyny, Korei, a także egzotycznej Malezji, Sri Lanki, Kuby, Tanzanii i wielu innych państw z całego globu. Wyjątkową atmosferę do podwarszawskiego Nadarzyna wprowadziły pokazy tańców i muzyki granej na żywo. Na stoiskach można było degustować różnorodne lokalne potrawy i specjały. Nasi uczniowie mieli możliwość odwiedzenia dziesiątek stoisk oraz zapoznania się z propozycjami najróżniejszych form wypoczynku.
W ramach Festiwalu Podróżników odbywały się spotkania ze znanymi obieżyświatami, którzy opowiadali o swoich nietuzinkowych wyprawach. Byli to m.in. Wojciech Cejrowski czy Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Podróżnikom można było zadawać pytania, poprosić o autograf, a nawet zrobić sobie z nimi zdjęcie.
Oprócz Salonu Travel mogliśmy też odwiedzić Salon Camper&Caravan, gdzie promowano turystykę caravaningową, prezentując kampery i sprzęt turystyczny.  W Salonie Jachtowym podziwialiśmy wystawę jachtów motorowych i żaglowych.
Dla uczniów naszej szkoły udział w targach turystycznych to praktyczna nauka zawodu, polegająca na zbieraniu konkretnych ofert turystycznych, obserwacji pracy poszczególnych wystawców, a przede wszystkim  gromadzeniu informacji, które zostaną potem wykorzystane na lekcjach przedmiotów zawodowych.
Mamy nadzieję, że uczniowie, zaopatrzeni w mnóstwo targowych folderów, ulotek i mapek, będą lepiej przygotowani do poznawania naszego kraju i całego świata.Opiekunowie: Violetta Nawrot, Lidia Zaborowska