Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Dwa projekty

 

 

 

 

W najbliższych tygodniach uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w dwóch projektach, realizowanych w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jest to wynikiem rozstrzygnięcia konkursu MINIGRANTY dla organizacji z województwa łódzkiego (2019-1), ogłoszonego w ramach Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Łódzki.

 

 

Komisja konkursowa oceniła pozytywnie pod względem formalnym i merytorycznym wnioski, złożone przez dwie grupy nieformalne, składające się z nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły:

 

  1. Projekt nr 1 pt. Dzień Zdrowej Kanapki – będzie realizowany 22.11.2019. Dla wszystkich uczniów naszej szkoły, zainteresowanych zdrowym odżywianiem, zorganizujemy wartościowe, pożywne śniadanie jako alternatywę dla śmieciowego jedzenia. Organizacja Dnia Zdrowej Kanapki będzie poprzedzona minikonkursem na plakat i ulotkę promujące wydarzenie, do udziału w którym zachęcamy uczniów klas poligraficznych. Dodatkową atrakcją będzie losowanie nagród w postaci lunchboxów, butelek na wodę i kubków termicznych, przeprowadzone wśród uczniów, którzy wezmą udział w wydarzeniu.
  2. Projekt nr 2 pt. Integracja – kierowany jest do uczniów pierwszych klas integracyjnych (LOp i LOg). Będzie polegał na zorganizowaniu w szkole cyklu warsztatów z zakresu komunikacji, radzenia sobie ze stresem, szybkiego uczenia się i zapamiętywania, a także zarządzania sobą w czasie. Nagrodą dla uczniów biorących udział w warsztatach jest wyjście do kina na wybrany film.Katarzyna Sobińska