Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Z teatrem za pan brat

 

 

 

 

III TCT, wraz z opiekunami – paniami Joanną Wesołowską i Agatą Tołłoczko, już po raz kolejny stała się gościem Teatru Studyjnego w ramach Lekcji czytania z „Tygodnikiem Powszechnym”. 6 listopada mieliśmy okazję obejrzeć noszący tytuł Tego nie jedz! To jest na święta spektakl dyplomowy studentów PWSFTviT w Łodzi. Przedstawienie w reżyserii Mariusza Grzegorzka jest nie do sklasyfikowania, to msza, dancing, zderzenie światów, apokalipsa?... Można spodziewać się wszystkiego! To przerażająca, romantyczna, tragiczna, komiczna, science-fiction, kowbojsko-detektywistyczna OPOWIEŚĆ… o społeczeństwie i jego rozpadzie.  To wielka wyprawa w nieznane, bardzo kolażowa  i w dużej mierze improwizowana.
Tego typu kontakt ze sztuką pozwala na otwarcie się na nowe i eksperymentalne doznania estetyczne oraz emocjonalne, a to we współczesnym,  bardzo skomplikowanym, świecie staje się codziennością.
Uzupełnienie spektaklu stanowiła dyskusja nad nim, prowadzona pod kierunkiem dr Renaty Jagodzińskiej w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy. Oby więcej takich doświadczeń ze sztuką!