Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Akcja honorowego krwiodawstwa

 

 

 

 

W środę (6 listopada) w świetlicy szkolnej odbyła się pierwsza w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa. Została on poprzedzona poniedziałkową prelekcją Jak zostać krwiodawcą, którą poprowadziła Pani Małgorzata Kosieradzka  z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.  Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas trzecich i obejmowały podstawowe zagadnienia z zakresu krwiodawstwa, takie jak: rola krwi, lecznicze właściwości krwi i produktów krwiopochodnych, dyskwalifikacje czasowe i całkowite itp.
Okazało się, że to właśnie uczniowie klas trzecich najliczniej pojawili się na środowej akcji – zarejestrowało się 17 osób, a krew oddało 11 – każda po 450 ml.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją,  jak bezcennym lekiem jest krew, i z tą świadomością przystąpili do akcji.
Dla jednej z osób, które  oddały krew, wylosowaliśmy  zaproszenie do Caffe przy ulicy na wybrane śniadanie i kawę.  Nagrodę otrzymuje Weronika Błaszczyk z klasy III TEH (do odebrania u Pani Prof.  Gabary).Dorota Karolak, Wioleta Gabara