Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Promujemy zdrowie jak nikt!

 

 

 

 

5 grudnia w auli Politechniki Łódzkiej odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów Szkoła Promująca Zdrowie (SzPZ). Wśród 24 nagrodzonych placówek znalazła się również nasza szkoła. Prestiżowe wyróżnienie wręczyła pani wicekurator Joanna Kuropatwa, która podziękowała nam za olbrzymi wysiłek i zaangażowanie na rzecz promocji zdrowia:
- Wiem, jak wiele kryteriów należy spełnić, aby uzyskać zaszczytny tytuł Szkoły Promującej Zdrowie – powiedziała. Dodała również, że edukacja zdrowotna dobrze wpisuje się w programy profilaktyczne szkół, ale jest też realną potrzebą XXI wieku.
- Zdrowe dziecko to zdrowe społeczeństwo i zdrowy kraj. Kropla drąży skałę, dlatego już dziś różnymi sposobami musimy namawiać młodych ludzi do zdrowego trybu życia – podkreśliła wicekurator.
Nasza szkoła jest jedyną placówką ponadpodstawową w Zgierzu, której przyznano zaszczytny tytuł Szkoły Promującej Zdrowie. Niezmiernie cieszymy się z tego wyróżnienia i gratulujemy wszystkim, którzy podejmują działania na rzecz promocji zdrowia w szkole.


Koordynatorzy: Sebastian Kozicki i Dorota Karolak