Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Zrzutka na Juliana
Cezakowy lemur potrzebuje wsparcia!

 

 

 

 

W 2020 roku, uczniowie Cezaka przystąpili do akcji "ZOO-piekuj się mną", która polega na adopcji wybranego zwierzątka z Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Działanie to ma pozwolić na zdobycie dodatkowych funduszy, niezbędnych do zakupu żywności, bieżącego utrzymania wybiegów, finansowania zabiegów rehabilitacyjnych, opieki weterynaryjnej, suplementacji oraz zakupu zabawek.

 

W październiku odbyły się wybory, podczas których zdecydowano, jakim zwierzakiem zaopiekują się nasi uczniowie. Spośród 20 samotnych kandydatów, przeważającą liczbą głosów, zwyciężył lemur katta.
Nie trudno domyślić się dlaczego akurat lemur zdobył największą sympatię młodzieży. Wszyscy zapewne pamiętają bajkę o pingwinach z Madagaskaru, w której król Julian rządził światem, więc nie mogło być inaczej!
I tym oto sposobem zostaliśmy Cezakową rodziną adopcyjną dla Julianka.

 

Jednak oprócz dumy z certyfikatu adopcyjnego i tabliczki przy klatce lemurów z nazwą naszej szkoły, z adopcją Juliana wiążą się jeszcze dodatkowe obowiązki, które wynikają z opieki nad zwierzęciem.


Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wpłacania symbolicznej złotówki każdego miesiąca lub uiszczenia jednorazowej kwoty w wysokości 10 zł za cały rok szkolny.
Pieniądze, potrzebne na zaspokajenie potrzeb naszego lemura, prosimy przesyłać na konto Rady Rodziców, koniecznie z dopiskiem "ZOO adopcja".

Numer konta Rady Rodziców

 


Bank Spółdzielczy w Zgierzu ul. Długa 62
84 8783 0004 0015 8091 2000 0001