Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Nareszcie razem!

 

 

 

 

Pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny, kończąc tym samym czas wakacyjnego odpoczynku. Nie da się ukryć, że minione miesiące były dla nas wszystkich wyjątkowo trudne, bo koronawirus pokrzyżował niektóre plany, rozłączył przyjaciół, usidlił nas i osadził w miejscu. Niemniej jednak był to także czas na przemyślenia, budowanie bliskości, a wreszcie czas na tęsknotę za szkołą i prawdziwymi kontaktami twarzą w twarz. Dlatego tak dobrze było znowu się zobaczyć.
Oczywiście nasza szkoła musiała dostosować się do nowej rzeczywistości i obostrzeń sanitarnych z związanych z pandemią, dlatego też rozpoczęcie roku odbyło się aż w trzech turach, tak by wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły mogli czuć się bezpiecznie, zachowując dystans i czyste ręce, nie tracąc przy tym uśmiechu schowanego pod maseczką…
Pani Dyrektor Liliana Lipińska oraz panie Marieta Chylińska i Katarzyna Kowalczyk powitały więc uczniów aż trzy razy i trzy razy przypomniały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z pandemią. Dystans, higiena, szybkie reagowanie, troska o zdrowie swoje i innych, maseczki - to najważniejsze punkty do zapamiętania, jeśli chcemy, by ten rok szkolny potrwał aż do czerwca .
Wszystkiego dobrego na nadchodzący czas. I niech ten ogrom pozytywnej energii, którą kumulowaliśmy w sobie przez niemal pół roku, zamieni się na twórcze działanie w nowym roku szkolnym 2020/2021.