Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Razem oddaliśmy aż 18 litrów krwi!

Jesteście cudowni!

 

 

 

 

W czwartek 10 marca ramię w ramię usiedli na fotelach krwiodawców uczniowie naszej szkoły i ich rodzice, nauczyciele i ich dzieci, absolwenci, uczniowie LO im S. Staszica i mieszkańcy Zgierza. Zarejestrowało się 50 osób, a krew oddało 40. 23 z nich  to młodzież i nauczyciele „Cezaka”. Każdy z uczniów, który oddał krew, mógł wziąć udział w przygotowanej przez nas loterii. Wylosowano zaproszenia do restauracji, trening z profesjonalnym trenerem, notesy, gniotki, skarpetki, świece zapachowe i gadżety.


Wszyscy wiedzą, jak cennym darem jest krew, dlatego bardzo serdecznie Wam dziękujemy za dobre serca, otwarte umysły i szczere chęci niesienia pomocy. Tradycja oddawania krwi w szkolnej świetlicy sięga już ponad 20 lat. Ta akcja była szczególna, bo z wyjątkową dedykacją i pierwsza po pandemicznej przerwie. Bardzo się cieszymy, że to Wy, honorowi krwiodawcy, tworzyliście taką ciepła, przyjazną i miłą atmosferę. Dziękujemy bardzo.


Dbajcie o siebie, przestrzegajcie zasad zdrowej krwi, pamiętajcie o aktywności fizycznej i zdrowym odżywianiu.


Wierzymy, że następnym razem będzie nas jeszcze więcej. Zapraszamy uczniów klas młodszych - zaglądajcie do nas, wspierajcie starszych kolegów, a gdy tylko osiągniecie pełnoletniość – zapraszamy! Kolejna akcja już we wrześniu.


Bardzo dziękujemy wolontariuszom z klas: I TEC, II LOg, II TFR i III TF, pomagającym w organizacji akcji, oraz fundatorom fantów na loterię.

 

LISTA HONOROWYCH KRWIODAWCÓW Z DNIA 10 MARCA 2022

 Organizatorzy: Dorota Karolak, Wioleta Gabara.