Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Dzień Ziemi w „Cezaku”!

 

 

 

 

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które obchodzone jest na całym świecie 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Głównymi celami obchodów są: promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.
W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole zostały podjęte dwa główne działania:

 

  • na internetowej stronie „Cezaka” ukazała się prezentacja dotycząca Dnia Ziemi, mająca zmusić do refleksji nad przyszłością naszej planety, do uświadomienia sobie, że to my zmieniamy Ziemię i że każdy z nas odpowiada za utrzymanie błękitnej planety w dobrej kondycji;
  • uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do podjęcia 3-dniowego wyzwania – każdego dnia należało rozwiązać dwa zadania, postępując zgodnie z poleceniem, ukrytym pod QR-kodem; wszystkie treści poleceń wiązały się oczywiście z ochroną środowiska – trzeba było np. odgadnąć hasło ekologicznej krzyżówki, przejść przez escape room (czyli rodzaj gry, zwanej pokojem zagadek), rozwiązać na smartfonie quiz, dotyczący treści zawartych w prezentacji, stworzonej specjalnie na Dzień Ziemi, czy wreszcie poszukać pomysłu i dać drugie życie rzeczy, którą uważamy już za bezużyteczną.

 

W zmaganiach wzięło udział 15 drużyn, łącznie 6O osób. Każdy uczeń, który „przebrnął” przez wszystkie wyzwania, z pewnością poszerzył swoje wiadomości na temat stanu środowiska na Ziemi i zyskał wiedzę, jak zachowywać się odpowiedzialnie w obliczu zagrożeń naszej planety.


Gratulacje składamy wszystkim uczestnikom konkursu. Uczniowie wykazali się wytrwałością, wiedzą i kreatywnością.


Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy 2 TET w składzie: Oliwia Kałuża, Gabriela Gabara, Aleksandra Koślin.


Równorzędne drugie miejsca zajęły drużyny z klas: 3 TP w składzie: Gabriela Sobczak, Kinga Laska, Klaudia Michalak, Paulina Zdończyk oraz 1 TEC w składzie: Kamila Czerwińska, Wiktoria Małek.


Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 3 Tg w składzie: Wiktoria Kosiba, Laura Jóźwiak, Martyna Wewiórska, Anna Kosiewicz.


Nagrody będą wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do naszej akcji – za chęci, za czas, za wspólną zabawę i za dobry przykład! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!Organizatorzy: Violetta Nawrot, Marzena Kosińska