Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.
Hipokrates

 

 

 

 

Warzywa i owoce mają nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i powinny wchodzić w skład codziennej diety. Są doskonałym źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika, beta-karotenu, kwasu foliowego i innych niezwykle cennych dla zdrowia składników. Lekarze i specjaliści, zajmujący się sprawami żywienia i dietetyki, zalecają spożywanie warzyw i owoców pięć razy dziennie. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale wciąż jemy za mało produktów z tej grupy.

Akcja „Podziel się owocem”, przeprowadzona w tym roku w formie wystawy, miała na celu propagowanie zdrowego odżywiania i zachęcanie do wprowadzenia owoców i warzyw do codziennej diety. Chcieliśmy również pokazać, że produkty te są łatwo dostępne, apetyczne i aromatyczne.
Wszystkie owoce i warzywa zostały dostarczone przez uczennice naszej szkoły (20 osób z różnych klas), a uprawiane były w okolicznych ogrodach i sadach.

Pamiętaj!
Warzywa i owoce dostarczają składników odżywczych, niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Możesz je spożywać na surowo, przygotować pyszne zupy, ciekawe potrawy, przetwory, kompoty itp.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wystawy, a Panom Tomaszowi Pawlakowi i Adamowi Stachowskiemu za wykonanie wyjątkowych fotografii .

 

Lista osób zaangażowanych w przygotowanie akcji:

Jędrzejczak Małgorzata III TEG
Stencel Klaudia III TEG
Gabara Gabrysia II TET
Kałuża Oliwia II TET
Koślin Ola II TET
Fornalczyk Martyna II TET
Antczak Martyna II TET
Brzozek Emilia III TGE
Frontczak Wiktoria III TGE
Kluska Agata III TGE
Stencel Magda III TGE
Jędrzejczak Maja III TGE
Abramczyk Wiktoria I TEC
Czerwińska Kamila I TEC
Gołębowska Magda I TEC
Kacprzak Paulina I TEC
Kucińska Zosia I TEC
Lubelska Gabrysia I TEC
Łuczak Kinga I TEC


Dorota Karolak, Wioleta Gabara