Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

CZEKALIŚMY NA TĘ WIGILIĘ

 

 

 

 

Ostatnie wspólne, szkolne święta Bożego Narodzenia obchodziliśmy w 2019 roku, więc tegoroczne spotkanie wigilijne, które odbyło się 22 grudnia, było wyczekiwane przez młodzież oraz obecnych i emerytowanych pracowników Zespołu Szkół nr 1.
W programie uroczystości nawiązywano do polskiej tradycji bożonarodzeniowej, dawnej i współczesnej poezji, kolęd i pastorałek oraz przywołano sentymentalne wspomnienia wigilii świętowanych kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. Organizatorzy postanowili, aby w tym radosnym czasie nie zapomnieć o tych, którzy cierpią i potrzebują wsparcia, o wojnie w Ukrainie, o epidemii, o trudnościach, które nas aktualnie dotykają. Dlatego uczniowie nie tylko pięknie śpiewali, recytowali, składali życzenia, wprowadzając świąteczny nastrój, ale także, swoimi występami, starali się nakłonić do zadumy i refleksji. Czy udało się?
Mamy nadzieję, że tak, bo do następnego roku na pewno zapamiętamy salę gimnastyczną udekorowaną choinkami, gwiazdami betlejemskimi, migocącymi światełkami oraz pachnącą igliwiem i pierniczkami, które upiekli pierwszoklasiści dla zaproszonych gości.
Dziękujemy uczniom przygotowującym uroczystość: Antoninie Witkosz, Magdalenie Lipińskiej, Kornelii Szymańskiej, Weronice Wiśniewskiej, Kindze Kicińskiej, Annie Majewskiej, Marharycie Haiduchyk, Klaudii Maciak, Hubertowi Drąszczykowi, Franciszkowi Zawiślakowi, Annie Kosiewicz, Wiktorii Pinkowskiej, Kindze Tomczak, Amelii Szczublińskiej, Sylwii Czaplińskiej, Patrycji Strószczyk, Antoninie Rybikowskiej, Fabianowi Krawczyńskiemu, Natanowi Stachowskiemu, Oliwierowi Magdziarzowi za zaangażowanie, zdolności i chęć do pracy.

Zobacz film z uroczystości


Wychowawcy klas pierwszych