Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Finał II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i sukces Weroniki Wiśniewskiej

 

 

 

 

9 stycznia 2023 r. na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi rozegrał się finał II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma”, zorganizowanego z okazji 81. rocznicy powstania Armii Krajowej.


Zespół Szkół nr 1 im. J. S. Cezaka w Zgierzu reprezentowała Weronika Wiśniewskauczennica III klasy liceum ogólnokształcącego. Weronika startowała w kategorii soliści szkół ponadpodstawowych – jak się później okazało, była to najmocniej obsadzona kategoria w całym konkursie. Żeby dostać się do finału, będącego jednocześnie koncertem laureatów, Weronika musiała uzyskać awans z wcześniejszego etapu konkursu, w ramach którego wykonała trzy utwory: Inka, Pałacyk Michla i Rozkwitały pąki białych róż.


W finale konkursu Weronika Wiśniewska wykonała utwór Inka i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w województwie łódzkim w kategorii soliści szkół ponadpodstawowych.


Serdecznie gratulujemy sukcesu!


Oprócz skromnej galerii zdjęć zamieszczamy również link do skróconej wersji konkursowego finału w serwisie YouTube. Występ Weroniki rozpoczyna się po 1 godzinie 26 minutach i 44 sekundach od początku materiału.

 


Marcin Gruszczyński