Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Sukces po raz drugi

 

 

 

 

 

Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. 
Stefan Żeromski24.03.2023 r. odbył się III etap XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, której hasło przewodnie brzmiało: Inflacja w ujęciu mikro i makroekonomicznym.
Rozważenie dylematu polityki państwa w sytuacji wysokiej inflacji, zadanie analityczne dotyczące rynku pracy w warunkach monopsonu oraz 30 pytań o charakterze ogólnym to zadania, którym musiałam stawić czoła – mówi Oliwia Kałuża, uczennica klasy III TET. – W tym roku po raz drugi zdobyłam tytuł finalistki. Olimpiada jest przygodą, którą zapamiętam na zawsze, ze względu na ogrom wiedzy, którą pochłonęłam, poznanie osób pasjonujących się ekonomią, oraz nagrody, które otrzymałam, a mianowicie zwolnienie z pisemnego egzaminu zawodowego, a także indeks na uczelnie wyższe w Polsce. Zachęcam zainteresowanych tematyką ekonomiczną do udziału w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej w przyszłym roku.