Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Wielka sztuka na wyciągnięcie ręki

 

 

 

 

Zanurz się w świecie obrazów! – zachęca hasło promujące Van Gogh Multi-Sensory Exhibition Łódź – nowoczesną ekspozycję obrazów holenderskiego mistrza pędzla, który za życia sprzedał zaledwie jedną pracę… Posłuchaliśmy – i w pięćdziesięcioosobowej grupie wybraliśmy się na zwiedzanie wystawy. Uczniom z klas II TFR, III TC i IV TCp towarzyszyły panie: Małgorzata Matusiak, Paula Sobczak i Anna Woźniak. Oglądaliśmy z zainteresowaniem i otwartością na nowe artystyczne doznania. Jedni z twórczością van Gogha zetknęli się po raz pierwszy, inni kojarzyli te czy inne dzieła. Wrażenie na wszystkich zrobiły ciekawy sposób prezentacji sztuki i naznaczone piętnem cierpienia losy artysty, który w malowaniu znajdował ucieczkę od problemów emocjonalnych.
Odczucia po obejrzeniu wystawy są oczywiście kwestią indywidualną, zależną od upodobań, preferencji i wrażliwości, ale zawsze warto poszerzać horyzonty i poznawać coś nowego, zwłaszcza, jeśli dotyczy to kultury.