Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Czas ekonomicznych podsumowań!

 

 

 

 

Po zmaganiach w trzech etapach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej nadszedł czas na nagrody!


6 czerwca 2023 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Łodzi odbyła się konferencja podsumowująca XXXVI Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej. Jej hasło przewodnie brzmiało Młodzi ekonomiści wobec współczesnych wyzwań społeczno-gospodarczych. Oliwia Kałuża wraz z Panią Profesor Ewą Urbańską-Sobczak miały przyjemność wziąć w niej udział i wysłuchać wykładu prof. UŁ, dr. hab. inż. Remigiusza Kozłowskiego, na temat: Jak zarządzać rozbudową infrastruktury logistyki, żeby wykorzystać szansę na rozwój Łodzi.  Miasto to wiedzie prym pod względem czasu, spędzanego przez kierowców w korkach. W efekcie Łódź wyludnia się, co jest ogromnym problem dla całej aglomeracji. Specjaliści znaleźli już rozwiązanie tej zagadki.


Po dającym do myślenia wykładzie nadszedł czas na podsumowanie wyników Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Finalistką tegorocznej olimpiady została  uczennica naszej szkoły z kl. III TET Oliwia Kałuża, która otrzymała dyplom uznania oraz nagrodę pieniężną. Dyplomy uznania zostały przekazane również dyrektorowi szkoły - Panu Piotrowi Matusiakowi  oraz opiekunce uczennicy - Pani Ewie Urbańskiej-Sobczak.


Zachęcamy młodzież do udziału w olimpiadzie, która uprawnia finalistów i laureatów  do  zwolnienia z  pisemnego egzaminu zawodowego,  uzyskania indeksu na wyższe uczelnie ekonomiczne w Polsce oraz do wielu innych cennych nagród.