Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

31 października i 1 listopada – wśród tych, którzy odeszli…

 

 

 

 

Kwestujemy już od 15 lat na dwóch zgierskich cmentarzach: przy ul. P. Skargi oraz przy ul. Spacerowej. Niezależnie od pogody, w słońcu i w deszczu, włączamy się w to szczytne przedsięwzięcie, którego celem jest pozyskiwanie środków na renowację zabytkowych nagrobków oraz zapomnianych mogił osób zasłużonych dla naszego miasta, wśród nich również zgierskich nauczycieli. Organizatorem i patronem akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Zgierza.


W tym roku aura wyjątkowo dopisała, piękny poniedziałkowy poranek zachęcał do odwiedzania grobów, a zatem pojawiliśmy się na cmentarzu przy ul. Spacerowej. Tym razem w kweście uczestniczyli: Gabrysia Gabara (III TET), Sandra Konopińska (III TET), Konrad Zawiślak (III TC) oraz Mikołaj Wiewiórski (IV Tg).


Na naszych zbiórkach padają kolejne rekordy w ilości zebranych środków. Udało nam się przekroczyć ubiegłoroczną kwotę – uzyskaliśmy ponad 15 tysięcy złotych i jako szkoła mamy w tym swój udział.


Wszelkie informacje na temat naszej zbiórki można znaleźć na portalu www.zrzutka.pl.
Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie dziękuję, a innych zapraszam do udziału w przyszłym roku.


Agata Tołłoczko – opiekun