Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

 

 

 

9 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni i Piosenek Legionowych.  Klasy rywalizowały o nagrodę niespodziankę. Na występy surowym okiem spoglądał marszałek Józef Piłsudski, który przybył na uroczystość wraz z małżonką. To nie była jedyna atrakcja konkursu… Był marsz Pierwszej Kompanii Kadrowej w ciekawym składzie oraz występy w strojach wojskowych. Ujawniły się muzyczne talenty. Popisy klas długo pozostaną w naszej pamięci. Wspólnym śpiewem i zabawą uczciliśmy 104. urodziny Rzeczypospolitej, na których nie zabrakło nawet tortu. To właśnie on stanowił nagrodę niespodziankę, jaką wyśpiewała klasa I TEG pieśnią Rozkwitały pąki białych róż. Wyróżnienie jury przyznało klasie IV Tg za wykonanie utworu Piechota.


Pieśni patriotyczne w tym dniu rozbrzmiewały także na przerwach. Uczestnicy konkursu wystąpili po raz kolejny na szkolnym korytarzu i zachęcili do wspólnego śpiewu zgromadzoną publiczność.


Ważnym wydarzeniem obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole był konkurs fotograficzny Okiem obiektywu – portret z niepodległą Polską.

 

Wyniki konkursu:
I miejsce – ex aequo Martyna Malaka i Vira Tyrkus – klasa III TFR
II miejsce – Amelia Cichoń – klasa III TFR
III miejsce – Grzegorz Rutkowski – klasa IV TF
wyróżnienia :
- Aleksandra Grodkowska – klasa III TFR
- Aleksandra Koślin – klasa III TET
- Julia Gorczyca – klasa I TFR
- Klaudia Michalak – klasa I LO
- Nadia Filipowicz – klasa II TFR

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wyróżnionym i wszystkim pozostałym uczestnikom konkursów.
Dziękujemy Wam za poświęcony czas, pomysły i zaangażowanieWioletta Jankowska, Marcin Gruszczyński