Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Trening umiejętności społecznych w I LO

 

 

 

 

Uczniowie klasy I LO od listopada bieżącego roku biorą udział w Treningu Umiejętności Społecznych, którego koordynatorem i trenerem jest pani Małgorzata Twardowska. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, raz w tygodniu, we współpracy z panią Dorotą Karolak.
Celem treningu jest stworzenie warunków i sytuacji, w których uczniowie będą mieli możliwość uzyskania umiejętności, kompetencji i wiedzy społecznej. Poprzez trening każdy uczestnik będzie miał możliwość zoptymalizowania swoich zachowań społecznych, ewentualnie ich skorygowania lub zastąpienia innymi, bardziej adekwatnymi do sytuacji. Dodatkowo trening dostarcza młodzieży pozytywnych doświadczeń w relacjach z drugą osobą. Hasłami, które przyświecają naszej aktywności, są na pewno te podkreślające pozytywne aspekty bycia razem oraz społecznej aktywności. To wcale nie jest trudne! Życie społeczne jest dobre – należy o tym pamiętać.
Do projektu zaprosimy wielu  gości. Ostatnio mieliśmy przyjemność podejmować pana Wiesława Raczyńskiego, wolontariusza fundacji „Jestem, by służyć”, która swoim zasięgiem obejmuje najbardziej potrzebujących w Afryce, w Tanzanii.
Mamy wiele pomysłów na przeprowadzenie kolejnych zajęć, a już teraz prezentujemy zdjęcia ze spotkania i z warsztatów, na których nauczyliśmy się, czym jest empatia, jak zmieniać swoje zachowania i radzić sobie z codziennością oraz jakim potencjałem dysponuje każdy z uczniów.Wychowawcy I LO