Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Kurs Animatora Czasu Wolnego w naszej szkole!

 

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły, głównie z technikum organizacji turystyki, uczestniczyła w dwudniowym kursie Animatora Czasu Wolnego, zorganizowanym przez renomowaną Akademię Rainbow.  Szkolenie to odbyło się 16 i 17 marca i miało na celu kształcenie umiejętności interpersonalnych, rozwijanie kreatywności oraz zdobywanie nowych doświadczeń.


Kim jest animator czasu wolnego? To pracownik, który zajmuje się organizacją czasu wolnego osób przebywających w ośrodkach hotelowych. Jego zadaniem jest przede wszystkim zachęcenie turystów do aktywnego wypoczynku i wspólnego spędzania czasu. Animatorzy organizują zajęcia i zabawy o charakterze tanecznym, artystycznym czy sportowym.


Podczas trwania szkolenia nasi uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy praktycznej i teoretycznej na temat technik animacji, prowadzenia zajęć dla dzieci oraz pracy z różnymi grupami wiekowymi. Ponadto szkolenie umożliwiło uczestnikom rozwijanie umiejętności, związanych z komunikacją oraz współpracą w grupie.


Na zakończenie szkolenia wręczono certyfikaty, a wszystkie chętne osoby zostały zaproszone na casting do pracy w charakterze animatora czasu wolnego – już w najbliższym sezonie letnim, w basenie Morza Śródziemnego.


Cieszymy się, że nasi uczniowie angażują się w rozwój swoich kompetencji oraz chętnie zdobywają nowe doświadczenia. Oby tak dalej!Violetta Nawrot