Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Migawki z etapu centralnego XI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce

 

 

 

 

W dniach 3-6 kwietnia w Łowiczu odbył się centralny etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Temat przewodni brzmiał „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”.


Wśród finalistów tegorocznej olimpiady jest uczennica naszej szkoły Gabriela Gabara z klasy IV TET, a ponieważ konkurs znajduje się na liście olimpiad Ministerstwa Edukacji i Nauki, finaliści są zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik organizacji turystyki. Tytuł finalisty uprawnia też do podjęcia studiów na dowolnym kierunku, realizowanym na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Decyzją senatów wyższych uczelni finaliści i laureaci olimpiady mogą być przyjmowani na studia z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.


Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce, odnosząc znaczące sukcesy:


2019 r. - Weronika Zakrzewska – laureatka olimpiady
2020 r. - Julia Ostrowska – finalistka olimpiady
2022 r. - Julia Pawlak – laureatka olimpiady
2024 r. - Gabriela Gabara – finalistka olimpiady


Olimpijczycy pięknie reprezentują i  promują naszą szkołę zarówno w regionie, jak i w całym kraju. Tak trzymać! Gratulacje dla Gabrysi z życzeniami dalszych sukcesów.Lidia Zaborowska