Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Dzień Ziemi 2024 w „Cezaku”!

 

 

 

 

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które obchodzone jest na całym świecie 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „PLANETA versus PLASTIK”.


Świat w ostatnich dziesięcioleciach został zasypany przez tworzywa sztuczne, które szkodzą środowisku, ale także zdrowiu człowieka. Postanowiliśmy przyjrzeć się, jakie szkody wyrządza plastik i jak można ograniczyć jego zużycie. Przygotowaliśmy prezentację, w której przedstawiliśmy mnóstwo treści, dotyczących zagrożeń związanych z plastikiem, oraz propozycje praktycznych działań, zmniejszających jego zużycie.


W ciągu trzech dni ekologicznych wyzwań młodzież skanowała kody QR, rozwiązywała zadania związane z ochroną środowiska oraz testowała swoją wiedzę podczas quizu, który kończył całe przedsięwzięcie.


W zmaganiach wzięło udział 17 drużyn. A oto lista zwycięzców:


Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy I TC w składzie: Natalia Michalak i Antonina Góralczyk.
Drugie miejsce należało do drużyny z klasy: II T w składzie: Weronika Bartczak i Blanka Michalak.
Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z klasy II LO w składzie: Łukasz Laskowski i Nikola Kucharczyk.
Wyróżnienie otrzymują: Aleksandra Jakubowska i Weronika Burzyńska z klasy II TEG.
Nagrody będą wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Jako organizatorzy mamy nadzieję, że dzięki podjętym działaniom nasi uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę, ale także motywację do podejmowania proekologicznych zachowań.Violetta Nawrot, Marzena Kosińska