Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Poznaj rankingi, ciesz się razem z nami!

 

 

 

 

Z ogromną radością informujemy o kolejnym wyróżnieniu „Cezaka” w ogólnopolskim rankingu szkół ponadpodstawowych, które poczytujemy sobie za sukces. Portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl ogłosił właśnie tegoroczne zestawienie, obejmujące 3477 szkół, spełniających restrykcyjne kryteria regulaminu. W kategorii techników poddano analizie 1499 placówek, zarówno publicznych, jak i prywatnych.
Przy kompilowaniu rankingu wzięto pod uwagę: wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, udział i osiągnięcia uczniów w ogólnokrajowych olimpiadach przedmiotowych, wyniki egzaminów zawodowych oraz wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD – metoda analizy, pozwalająca oszacować efektywność nauczania w danej placówce).
Dane wykorzystane do sporządzenia rankingu pochodziły z renomowanych instytucji, takich jak Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN), co gwarantuje rzetelność i wiarygodność prezentowanego zestawienia.
Przebadane placówki uzyskały wyniki, mieszczące się w przedziale od 26 292 do 66 941 punktów. Technikum nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka znalazło się na 312. miejscu i otrzymało 54 115 punktów.Jesteśmy dumni i szczęśliwi – i zamierzamy ten rezultat nie tylko utrzymać, ale i poprawić!
Serdecznie gratulujemy również zaprzyjaźnionemu Technikum nr 2 im. Jana Pawła II, które także znalazło się w klasyfikacji, zajmując 637. miejsce.