Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

"Cezak" w akcji - oddaj szpik, ratuj życie!

 

 

 

 

W pomaganiu najważniejsze jest to, że łącząc siły, wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy. Już kolejny  raz społeczność naszej szkoły udowodniła, że wrażliwość i gotowość niesienia pomocy po prostu ma w genach. 6 czerwca udało nam się zarejestrować 22 SUPERBOHATERÓW - uczniów, absolwentów, rodziców, nauczycieli, którzy dołączyli do bazy potencjalnych dawców szpiku #DKMS. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania, wyrażając podziw dla ich ofiarności i szlachetnej chęci pomagania potrzebującym.

Szczególne wyrazy uznania należą się naszym uczennicom - wolontariuszkom z klas III TC i II T:
Aleksandrze Bankiewicz
Paulinie Kacprzak
Gabrieli Lubelskiej
Oliwii Zjawionej
Natalii Frydrysiak
Rozalii Stach


Dziewczęta stanęły na wysokości zadania i w profesjonalny sposób przeprowadziły potencjalnych dawców przez proces prawidłowego pobrania wymazu z jamy ustnej. Edukowały, rozwiewały wątpliwości rozmówców, a przede wszystkim stworzyły niepowtarzalny klimat i przyjazną atmosferę. Wszystko to możecie zobaczyć na fotorelacji, wykonanej przez uczniów klasy IV TFR: Izabelę Rybowską i Huberta Wilka, a zmontowanej przez Joannę Lewandowską z klasy III TEC. Dziękujemy również mamie naszych uczennic, Pani Ewie Frydrysiak, za pomysł i pomoc w rejestracji potencjalnych dawców oraz Paniom Alicji Gruszczyńskiej, Magdalenie Fijałkowskiej, Małgorzacie Kurzyńskiej i Panu Adamowi Stachowskiemu za wsparcie graficzne i multimedialne.       

Z wyrazami wdzięczności organizatorzy: Dorota Karolak, Wioleta Gabara, Małgorzata Twardowska,

Sylwia Obmińska