Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie.

 

 

 

 

4 października 2023 r. podsumowaliśmy 12. edycję projektu Erasmus+. Konferencja odbyła się w Starym Młynie w Zgierzu. Wśród zaproszonych  gości znaleźli się: Pan Karol Maśliński, reprezentujący Zarząd Powiatu Zgierskiego, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Mirosław Burzyński, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Pan Dariusz Szlawski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Pani Marta Pietrak-Kędzierawska oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedstawiciele współpracujących z nami firm i przedsiębiorstw.


Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów naszej szkoły odbyły się w tym roku w słonecznej Hiszpanii, w miejscowości Marbella. Pobyt tam był okazją do poszerzenia swoich kompetencji i zyskania nowych umiejętności. Nasi przyszli technicy: ekonomiści, graficy, fotografowie, hotelarze oraz uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych nie tylko pracowali, ale także brali udział w wycieczkach po przepięknej Andaluzji. Młodzież zwiedziła Ronde – malownicze miasto, położone po obydwu stronach przecinającego go skalistego wąwozu. Szczególną atrakcją była wizyta na brytyjskim Gibraltarze w dniu koronacji króla Karola III. Odwiedziliśmy również Malagę – miejsce, w którym urodził się Pablo Picasso, zaś mnóstwa wrażeń i emocji dostarczył niezapomniany rejs katamaranem.


Podczas konferencji uczestnicy stażu odebrali certyfikaty, które wraz z gratulacjami i życzeniami sukcesów w życiu zawodowym wręczyli Pan Karol Maśliński i Dyrektor ZS nr 1 Pan Piotr Matusiak.


Wiemy już, że w przyszłym roku kolejna grupa uczniów naszej szkoły wyruszy na swoją zagraniczną przygodę z Erasmusem+, który – jak głosi motto programu – zmienia życie i otwiera umysły. Doświadczenia jego uczestników pokazują, że naprawdę warto, a zatem z niecierpliwością czekamy na wiosenną edycję i już teraz kibicujemy wszystkim przystępującym do rekrutacji. Powodzenia!