Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Wolontariat – satysfakcja gwarantowana!

 

 

 

 

18 października uczniowie klasy II LO odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt Medor w Zgierzu. Przekazaliśmy żywność oraz kilka drobnych upominków, aby w ten sposób wspomóc fundację i uprzyjemnić pobyt zwierzakom.


Na zajęciach warsztatowych dowiedzieliśmy się, jakie są główne założenia, plany i problemy, z którymi borykają się pracownicy schroniska. Dało nam to pogląd na sytuację bezpańskich zwierząt w naszej okolicy i w kraju.


Po prelekcji zostaliśmy oprowadzeni po terenie schroniska i wyprowadzaliśmy psy na spacer, a one odwdzięczyły się jawnie okazywaną radością ze spotkania z nami.


Poznaliśmy również procedury adopcji zwierząt i włączenia się w wolontariat. Niektórzy uczniowie pobrali karty wolontariatu i na pewno zaangażują się w systematyczną pracę w schronisku. Ta bezinteresowna pomoc może być niezwykłym sposobem na przełamanie codziennej rutyny i szansą zdobycia cennych umiejętności.