Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka 95-100 Zgierz, ul. Długa 89/91 tel. (42) 715-07-44, fax (42) 715-07-34 e-mail: ekonomik@miasto.zgierz.pl

 

Forum „Młodzi w biznesie”

 

 

 

 

Forum „Młodzi w biznesie – mój pierwszy biznes w Zgierzu” to wydarzenie skierowane do młodzieży, które odbywało się pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza, a zorganizowane zostało przez Zgierskie Centrum Obsługi Przedsiębiorców. Patronat honorowy objęła Politechnika Łódzka, a pozostałymi partnerami są Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu i Bank Spółdzielczy w Zgierzu.


24 października uczniowie klas: II TEG, III TEC i IV TET wraz z wychowawcami wzięli udział w warsztatach, w których Pani Julia Skrzypkowska z Biura Karier Politechniki Łódzkiej i  Pan Adam Wojda, reprezentujący firmę Pathfinder Sp. z o.o., opowiedzieli, jak założyć własny biznes i jak w nim funkcjonować. Od startupera do milionera” oraz Tworzyć i rozwijać – czyli dlaczego warto zakładać biznes? to tematy poruszane przez dwóch praktyków.


20 listopada klasy miały przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu w ramach forum "Młodzi w biznesie".  Pan Adam Wojda przedstawił swój sposób na biznes oraz udzielił młodzieży wielu wskazówek.


Punktem kulminacyjnym spotkania był wywiad Magdaleny Sikorskiej z Filipem Matysiakiem – siedemnastoletnim chłopakiem, który już od 2 lat prowadzi własną firmę. Filip rozpoczął swoją karierę od dropshippingu, czyli pośrednictwa w sprzedaży dóbr między producentem/hurtownią a konsumentem. Jest uczniem Szkoły w Chmurze, która nie ogranicza go w prowadzeniu biznesu. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spotkaniu,  a niektórzy zostali nagrodzeni. 


Dzięki tym spotkaniom młodzież zdobyła wiedzę, która pomoże jej zaplanować swoje życie zawodowe, podjąć decyzję, czy lepsza jest praca na etat, czy własny biznes. Ponadto uzyskała cenne wskazówki na temat biznesplanu. Uwieńczeniem 2-częściowego cyklu spotkań będzie konkurs na najlepszy biznesplan, z nagrodami ufundowanymi przez Prima Optyka Zgierz.Wioleta Gabara, Ewa Kawczyńska, Ewa Urbańska-Sobczak